קורס גישור בסיסי | קבוצת גושרים

קורס גישור בסיסי

פרטי הקורס

קורס מועד הקורס מספר מפגשים ימים בשבוע שעות מיקום הקורס סטטוס
גישור בסיסי
19.05.2020
10
שלישי
16:00 - 21:00
גבעתיים
סגור ומלא
גישור בסיסי
01.07.2020
10
רביעי
16:00 - 21:00
גבעתיים
סגור ומלא
גישור בסיסי
09.09.2020
10
רביעי
16:00 - 21:00
גבעתיים
סגור ומלא
גישור בסיסי
23.12.2020
10
רביעי
16:00 - 21:00
גבעתיים
ההרשמה בעיצומה

אנו חיים במציאות בה קונפליקטים תופסים נתח ניכר מהאינטראקציות הבין אישיות שלנו. במקרים רבים, הנטייה הטבעית שלנו היא לפתור קונפליקטים בדרכים כוחניות או באמצעות מנגנון שיפוטי המכריע בין הצדדים. בעשורים האחרונים התפתח הגישור בחברה המערבית כדרך נוחה ויעילה יותר לטפל בסכסוכים, כאשר הגישור מזמן מפגש של אינטרסים שמהווה בסיס לפתרון הסכסוך בהסכמה ובתוצאה של Win-Win.

לפרטים נוספים והרשמה אנא צרו קשר בטלפון 072-2118181 | 6202*,
או מלאו את טופס ההרשמה ואנו נחזור אליכם במהרה. 

תיאור הקורס

קורס הגישור מהווה את שער הכניסה לעולם הגישור ומיועד למי שרוצה להתחיל את דרכו כמגשר מקצועי. הקורס מעניק כלים מעשיים להתמודדות טובה יותר עם קונפליקטים, לניהול יעיל של משא לשיפור התקשורת הבינאישית ולשיפור ממשקי העבודה עם לקוחות, ספקים עובדים ומנהלים. בוגרי קורס זה יכולים לגשר באופן פרטי או בארגונים שלהם, אולם אם הם רוצים גם לקבל תיקים מבתי המשפט, הקורס מהווה רק חלק מהדרישות של הנהלת בתי המשפט. אצלנו בגושרים כל משתתף בקורס גישור  זוכה ליחס אישי מצוות מיומן ומוסמך.

מטרות הקורס
רכישת מיומנות לניהול תהליך גישור כדרך ליישוב סכסוכים.
הקנית כלים וטכניקות להתמודדות עם קונפליקטים בחיי היום יום.
הכשרת מגשרים מקצועיים.

תכנים מרכזיים
הגישור כדרך לישוב סכסוכים בהסכמה.
תפיסת העולם של הגישור ועקרונותיו.
תהליך הגישור משלב קבלת הפניה ועד ליצירת הסכם.
“ארגז הכלים” של המגשר.

שיטות ההוראה
הרצאות, דיונים קבוצתיים, סימולציות של ניהול גישור, ניתוח מקרים, סרטים.

מדריכי הקורסים
ד”ר דיויד שמעוני, עו”ד יעל עזרתי, עו”ד שירה כהן, עו”ד גלי פילובסקי, גב’ שי חורב. 

סרטון הדרכה

סרט ההדרכה ” שושן צחור מעשה גישור” המדגים הליך גישור , ב -4 פרקים ( בשני דיסקים) בהפקת המרכז הארצי לגישור וליישוב סכסוכים במשרד המשפטים.
המגשר בסרט הוא פרופ’ מוטי מירוני ומשתתף בו כעורך דין של אחד הצדדים עו”ד רועי בלכר.

Goshrim 350
נגן וידאו

פירוט
1. רקע – הליך הגישור והכשרת מגשרים
א. מקומו של הגישור בחברה:
אנו חיים במציאות בה קונפליקטים תופסים נתח ניכר מהאינטראקציות הבין אישיות שלנו. במקרים רבים, הנטייה הטבעית שלנו היא לפתור קונפליקטים בדרכים כוחניות או באמצעות מנגנון שיפוטי המכריע בין הצדדים. בעשורים האחרונים התפתח הגישור בחברה המערבית כדרך נוחה ויעילה יותר לטפל בסכסוכים, כאשר הגישור מזמן מפגש של אינטרסים שמהווה בסיס לפתרון הסכסוך בהסכמה ובתוצאה של Win-Win.
ב. הליך הגישור:
גישור הינו הליך וולונטרי המתקיים בהסכמת צדדים לסכסוך, במסגרתו מנהל מגשר מוסמך תהליך שמטרתו להביא ליצירת פתרון מוסכם ומספק לסכסוך. הגישור מתנהל בדרך המאפשרת תקשורת פתוחה וישירה, כבוד הדדי והקשבה והוא כפוף לחיסיון. התהליך ותוצאותיו הינם בשליטה מלאה של הצדדים, וכל החלטה במסגרתו מתקבלת בהסכמה.
ג. הכשרת מגשרים:
נושא הכשרת מגשרים בארץ מוסדר כיום בהתבסס על המלצות הועדה המייעצת לעניין גישור בבתי המשפט, המכונה ועדת גדות. בהתאם להמלצות אלו, על קורס הגישור להיות בן 60 שעות אקדמיות, ולכלול גם תרגול מעשי של הליכי גישור במסגרת סימולציות מונחות. בהתאם, מתייחסת ההצעה לקורס אשר אורכו 60 שעות אקדמיות לפחות, ואשר יועבר ע”י מדריכים אשר עומדים בסטנדרטים הנדרשים כיום להנחיית קורסי גישור. יצוין, כי הקורס אינו מסמיך את המשתתפים לעסוק בגישור משפחה גירושין ופרידה בין בני זוג, ותכני הקורס אף לא יעסקו בתחום ייחודי זה, אשר דורש הכשרה משלימה.

2. מטרות הקורס
√ רכישת מיומנות לניהול תהליך גישור כדרך ליישוב סכסוכים.
√ הקנית כלים וטכניקות להתמודדות עם קונפליקטים בחיי היום יום.
√ הכשרת מגשרים מקצועיים.

3. שיטת העבודה
הקורס ינוהל במתכונת סדנאית, הכוללת 10 מפגשים של 6 שעות אקדמיות לכל מפגש. משתתפי הקורס יקבלו בתחילתו חוברת מקיפה הכוללת את החומר התיאורטי שיועבר וכן הפניה למאמרים וספרות מקצועית נוספת. מבחינת מבנה המפגשים, בהכללה ניתן למנות מספר אופני לימוד מרכזיים:
א. תיאוריה:
√ תיאוריות של הגישור
√ דרכים שונות ליישוב סכסוכים
√ “כלי העבודה” של המגשר
√ תהליך גישור מובנה
√ המצב המשפטי
√ כתיבת הסדרי גישור
√ סרטים וסיפורי גישור
ב. דיונים קבוצתיים:
√ ניתוח קונפליקטים
√ החלטות לגבי התאמת מקרה לגישור
√ יצירתיות בגישור
√ דילמות אתיות
ג. סימולציות של ניהול גישור:
חלק חשוב ומרכזי בקורס הן סימולציות של קונפליקטים שבהן התלמידים מתרגלים עבודה כמגשרים ומקבלים משוב מהמדריכים ומעמיתיהם. חלק זה מבוצע לאורך כל הקורס, ומתקיים בקבוצות קטנות של כשישה משתתפים בקבוצה. כמחצית מתוך הסימולציות בקורס הינן סימולציות מונחות ע”י מדריכים מקצועיים בוגרי פרקטיקום. הסימולציות לקוחות מעולמות התוכן היומיומיים כמו סכסוכי שכנים, סכסוכים בתוך המשפחה, סכסוכים משפטיים, נושאי צרכנות, יחסי עבודה, סכסוכים בתוך ארגון ועוד.
ד. ניתוח מקרים:
√ ניתוח מובנה של סכסוכים – ניתוחי אירוע המבוססים על גישורי אמת שהושמטו מהם פרטים מזהים
√ ניתוח סכסוכים מעולמם של המשתתפים בקורס
√ הפקת למידה והמשגה מהדיון.

4. צוות המדריכים
ככלל, כל המדריכים הינם מגשרים מנוסים העוסקים בגישור כעיסוק מרכזי. בנוסף, הם מוסמכים ע”י משרד המשפטים להדריך בתוכניות הבכירות של הכשרת מגשרים. בנוסף, ישתלבו בקורס עוזרי הוראה, כולם מגשרים מוסמכים בוגרי “פרקטיקום” ומנוסים בהדרכה. סגל המדריכים שלנו כולל את: ד”ר דיויד שמעוני, עו”ד יעל עזרתי, עו”ד שגית ארגמן הוט, עו”ד שירה כהן, עו”ד גלי פילובסקי, גב’ שי חורב ועוד.

5. תעודות
בוגרי הקורס אשר יהיו נוכחים ב- 80% מהשיעורים וישתתפו במטלות הקורס, יהיו זכאים לתעודת בוגר קורס גישור מטעם חברת “גושרים י.ד בע”מ”. התעודה מוכרת לצורך קבלה ל”פרקטיקום”. 

דילוג לתוכן