שירותים | קבוצת גושרים

השירותים שלנו

שירותי גישור

צוות המגשרים בקבוצת גושרים מונה מגשרים מוסמכים ומנוסים. אנחנו משלבים ידע וניסיון בגישור בתחומים מגוונים. גישור במשפחה, לשלום בית או לפרידה, גישור בעסקים, גישור עם בעלי צרכים מיוחדים, גישור והגיל השלישי, גישור בין שכנים ובניית הסכמות בין קבוצות שונות בקהילה.

תחום שמאוד יקר לליבנו הוא גישור בסכסוכים גדולים בתוך משפחות. סכסוכים בין-דוריים, במצבים של נתק בין הורים וילדים, בכל גיל, נתק בין אחים וקרובי משפחה נוספים.

אנחנו מסייעים בסוגיות של עסקים משפחתיים, קבלת החלטות משפחתיות, מטענים מהעבר וכן בנושאים של חלוקת משאבים משפחתיים ונכסים.

אנחנו מציעים גישור שהוא דיסקרטי לחלוטין, באווירה נעימה ומכבדת. את הגישור ניתן לקיים בבית הלקוח או במשרדו וכן במשרדים שלנו. משך המפגשים ומספרם נקבע בתאום עם הלקוחות.

הסכם גישור

הסכם גישור הוא התוצר הסופי של תהליך הגישור.

תהליך הגישור נועד ליישב סכסוך בין צדדים בדרך של דיאלוג והסכמה ובסיוע של מגשר מקצועי ניטראלי. הסכסוכים המגיעים לפתחנו במסגרת תהליכי גישור הם רבים ומגוונים:

סכסוכי שכנים, סכסוכים במקום העבודה, גירושין וסכסוכים משפחתיים אחרים, סכסוכים בקהילה ועוד.

המודל שלנו בקבוצת “גושרים” הוא מודל של גישור בשניים. צמד מגשרים מוסמכים ומנוסים מנהלים את תהליך הגישור תוך כדי עידוד שיח סובלני ופתוח והצגת האינטרסים והרצונות של כל אחד מהצדדים.

לאחר שכל צד שומע את הטענות ואת הרצונות של הצד האחר, פועלים המגשרים כדי לסייע לצדדים להגיע להסכמות בנושאים השונים ולהעלותם על הכתב. הסכם הגישור המושג בסופו של תהליך הגישור מבטא את ההסכמות אליהן הגיעו הצדדים במהלך הגישור. ההסכם נבדק, מאושר ונחתם על ידי שני הצדדים.

הסכם הגישור הוא חוזה מחייב ובמרבית המקרים אף מקבל תוקף של פסק דין לכל דבר וענין.

בגושרים צוות מגשרים מוסמך ומנוסה הכולל גם עורכי דין. אנו פועלים על מנת להגיע להסכמי גישור איכותיים ומקיפים המטפלים בכל נושאי הסכסוך. אנחנו מסייעים לצדדים להגיע להסכם שנותן פתרון אמיתי וארוך טווח לכל הצדדים.

שירותים

גישור וניהול קונפליקטים

גישור הוא הליך שמופעל בדרך כלל במצבי קונפליקט בין שני אנשים או יותר שמתקשים לפתור את הבעיה בכוחות עצמם ונעזרים במגשרים. המגשרים אינם נוהגים כמו שופטים ואינם קובעים את תוצאת הדיונים, אלא רק מסייעים לצדדים לנהל משא ומתן מכובד בו מוצגים האינטרסים של כל אחד ומחפשים פתרון העונה בצורה מיטבית על מירב האינטרסים.

רצוניות: הגישור הוא הליך רצוני. הצדדים תמיד באים לגישור מרצונם החופשי ונשארים בו כל עוד נראה להם שההליך מקדם את ענייניהם.

דיסקרטיות: אנו מקיימים הליך דיסקרטי, הרחק מאולמות בתי המשפט. אנו מחוייבים לשמור בסוד את פרטי המתגשרים ואת נושאי הדיון.

חיסכון בזמן ומשאבים: רוב הגישורים צורכים פחות זמן מהליכים משפטיים וגם זולים מהם משמעותית.

חשיבה לטווח ארוך: הגישור מתאים במיוחד כאשר לצדדים יש עניין לשמר מערכת יחסים ביניהם וליצור מסגרת שתמנע היווצרות סכסוכים בעתיד.

גישור בקהילה

הגישור הקהילתי צובר תאוצה בשנים האחרונות ומהווה ביטוי לרצונה של הקהילה לטפל בקונפליקטים בכוחות עצמה ולא באמצעות מנגנוני המשפט ואכיפת החוק הממלכתיים. בשנים האחרונות מוקמים מרכזי גישור בקהילה בישובים שונים בארץ וקולטים מגשרים מתנדבים המעניקים לקהילה שירות של יישוב סכסוכים ושל התערבויות בנושאים השנויים במחלוקת בקהילה, ביצירת דיאלוג בין מגזרים שונים באוכלוסיה ובתחומים נוספים

גושרים צברה מוניטין ומומחיות ברמה ארצית בנושאי הגישור בקהילה, נושאים שגם יקרים ללבנו. במרכזי הגישור השונים מכירים את “יעל ודייב” אשר מעבירים קורסי גישור, מדריכים תוכניות “פרקטיקום” עם התאמה לקהילה, מפתחים ומעבירים סדרות הכשרה והעשרה מקצועית למגשרים המתנדבים ומשמשים יועצים למנהלי המרכזים

בכל התערבות שלנו במרכז גישור, אנו לומדים את הקהילה על גווניה השונים ומתאימים את הכשרת הצוות על פי המאפיינים הייחודיים ועל פי המדיניות הספציפית של אותו מרכז גישור.

בנוסף לעבודה המקצועית שלנו במרכזי הגישור בקהילה ברחבי הארץ, אנו גם משמשים מגשרים מתנדבים – יעל ב”מוזאיקה” בירושלים ודייב במרכז הגישור ברעננה.

גישור משפחה

קבוצת גושרים מתמחה בניהול הליך גישור משפחה ליישוב סכסוכים גדולים בתוך משפחות. סכסוכים בין דוריים, כולל במצבים של נתק בין הורים וילדים בכל גיל או נתק בין אחים וקרובי משפחה נוספים. הגישור מנוהל על ידי מגשר המומחה בהובלת תהליך רגיש ומורכב זה. הגישור המשפחתי כולל סדרה של מפגשים נפרדים ומשותפים, במהלכם לומד המגשר על מכלול הנושאים והאינטרסים של כל הצדדים בסכסוך. המגשר מסייע לצדדים לנהל משא ומתן מכבד, ממוקד אינטרסים. בגישור נרתמים הצדדים לשתף פעולה לבניית הבנות והסכמות המקובלות על כולם. תהליך הגישור הוא אישי והמגשר מכיר לעומק את המקרה ואת הצדדים המעורבים בו וערוך ללוות אותם מתחילת המשבר ועד לפתרונו. כל אלה בניגוד לתהליך המשפטי שהוא מייגע, יקר ו”קר”.

גישור גירושין

תהליך הגישור הוא דיסקרטי לחלוטין. העלויות בגישור נמוכות בהרבה מעלויות של עורכי דין נפרדים לכל אחד מבני הזוג וההליך קצר יותר.

חברת גושרים מתמחה בהובלת תהליך הגירושין בגישור הכולל סדרה קצרה של פגישות עם בני הזוג וכתיבה של הסכם גירושין הוגן ומאוזן הכולל את כל הנושאים הקשורים בפרידה, כגון:

משמורת ילדים, הסדרי הראיה, הסדרי ממון וחלוקת הרכוש
מנגנונים לקבלת החלטות גם בעתיד
הצוות שלנו כולל מגשרים בכירים ומוסמכים וביניהם עורכי דין, פסיכולוג, אנשי חינוך ואחרים. אנחנו ערוכים ללוות אתכם עד לאישור הסכם הגירושין בבית המשפט וסידור הגט בבית הדין הרבני.

גישור עסקי

נקלעת למחלוקת עם אנשים או עם חברה אחרת? רוצים לפתור את המחלוקת במהירות, באופן מיטבי תוך שמירה על האינטרסים החשובים לכם?
ברוכים הבאים למחלקה לגישור עסקי “בקבוצת גושרים”. אנו מספקים שירותי גישור נרחבים במגוון תחומים עסקיים ואזרחיים וביניהם: גישור בין חברות, גישור פנים ארגוני, גישור בסכסוכי שותפים והקמת שותפויות, גישור צרכני, גישור מול ספקים ועוד. בין חברי צוות המגשרים שלנו, תמצאו מגשרים מנוסים אשר התמחו בגישור בסכסוכים עסקיים ואשר מביאים עימם ניסיון עשיר ורב לשולחן הדיונים.

גישור לגיל השלישי

תהליך הגישור מאפשר מפגש רצוני בין הצדדים לסכסוך, בסיוע מגשר מוסמך ניטראלי, על מנת לבחון באופן דיסקרטי דרכים מוסכמות ליישוב המחלוקת. הגישור מאפשר לקשיש מעורבות פעילה בקבלת החלטות בדבר גורלו ואורח חייו, ובמידה ואינו כשיר לכך למי שיכול ומוסמך לייצגו בתהליך. הגישור מאפשר לכל צד בתהליך להביע את צרכיו ורצונותיו וחותר להסכמות לשביעות רצון כל הצדדים.
ב”קבוצה גושרים” פועלים מגשרים שעברו הכשרה ייעודית בנושא גישור בגיל השלישי. הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם למידע ופרטים נוספים.

דילוג לתוכן